Farnosť Nová Ves nad Váhom     

Menu


» Archív - Rieka Božích milostí
Rieka Božích milostí

Prorok Ezechiel Božiu milosť vidí ako rieku vyvierajúcu z chrámu a prinášajúcu ozdravenie a oživenie všade kam sa dostane. Okolo rieky rastú stromy a prinášajú ovocie každý mesiac, ich lístie je liekom.

Obdivuhodné pôsobenie Božej milosti v sv. Martinovi stále prináša ovocie. Slávnosť titulu kostola nám priniesla množstvo príležitosti sa nad tým zamyslieť, zľahka sa dotknúť alebo aj zažiť vanutie Ducha Svätého.

Nádherným momentom  a jedinečnou šancou ponoriť sa opäť intenzívnejšie ako v bežných dňoch do rieky Božích milostí je pre nás Trnavská novéna trvajúca od 13. do 21. novembra. Slávenia eucharistie, spovede, modlitby, adorácie a chvály nás spájajú s tými, ktorí v nadšení nebeskej slávy stoja pred trónom a Baránkom a volajú: „Spása nášmu Bohu, ktorý sedí na tróne a Baránkovi“. (Zjv 7,10).

D. Nemec, farár


Zdroj obrázku: www.trnava.sk

YjVmOWMwM