Farnosť Nová Ves nad Váhom     

Menu


» Archív-Predbiehanie na cestách
Predbiehanie na cestách do Božieho kráľovstva

Predbiehanie áut na našich cestách je plné bezohľadnosti (napr.: do neprehľadných zákrut, na príliš krátke vzdialenosti a pod.)  a ak sa predbehnutie podarí za riskantných okolností chýba poďakovanie výstražnými smerovkami. Často počuť ponosy na štýl jazdy moderných šoférov.

 

Predbiehanie mýtnikmi a neviestkami v dnešnom evanjeliu (28. 9.) nemá charakter a rozmery morálneho zla a ohrozovania iných. Keď prišiel Pánov predchodca Ján  cestou spravodlivosti oni mu uverili. Môžu predbiehať duchovných slimákov a Pán ich ešte za to pred celým svetom pochváli.

 

„Nerobte nič z nevraživosti ani pre márnu slávu, ale v pokore pokladajte jeden druhého za vyššieho. Nech nik nehľadí iba na svoje vlastné záujmy, ale aj na záujmy iných. Zmýšľajte tak ako Kristus Ježiš“. (Flp 2,3-5) Týmito slovami sa vyjadruje štýl predbiehania na každodenných cestách Božieho kráľovstva, ktorý sa páči nášmu Pánovi Ježišovi Kristovi.

 

D. Nemec, farár

Zdroj obrázku : www.sme.auto.sk

YjBmZD