Farnosť Nová Ves nad Váhom     

Menu


» Archív - Nebyť uvedený do poku
Nebyť uvedený do pokušenia

„Nebyť uvedený do pokušenia“ zahŕňa v sebe rozhodnutie srdca: „Kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce… Nik nemôže slúžiť dvom pánom“ (Mt 6,21.24). „Ak žijeme v Duchu, podľa Ducha aj konajme“ (Gal 5,25).

V tomto „súhlase“ s Duchom Svätým nám Otec dáva silu.  „Skúška, ktorá na vás dolieha, je iba ľudská. A Boh je verný. On vás nedovolí skúšať nad vaše sily, ale so skúškou dá aj schopnosť, aby ste mohli vydržať“ (1Kor 10,13).

           
                                                                                                                                                     KKC

 

 Viem, že pokušenie sa často pokladá za čosi, čo dušu skôr poškvrňuje než očisťuje, ale nie je to v skutočnosti tak. (...) Stačí, ak si pripomenieme slová svätého Františka Saleského. Hovorí, že pokušenia sú ako prací prášok: keď ním posypeme bielizeň, vyzerá ako zaprášená, ale v skutočnosti ju vyčistí.

  1. páter Pio : Z LISTU RAPFAELINE CERASEOVEJ, II. APRÍL 1914

 

 L.Záborský - Kristus pri modlitbe

   L.Záborský - Kristus pri modlitbe

 

 

YmU1YjEwM