Farnosť Nová Ves nad Váhom     

Menu


» Archív - Nebeský chlieb
Nebeský chlieb


Počas dňa máme zjesť štyri až päť jedál v menších porciách, tvrdia odborníci vzhľadom na naše zdravie a dlhovekosť.

Ako často siahneme po chlebe života? To hovorí o sebe Ježiš Kristus. K popremýšľaniu nás povzbudzuje spomínanie na zosnulých (nedeľa 2. 11.) a konkrétne prostredníctvom Božieho slova sv. omše (Jn 6, 51-58), kde je reč o nebeskom chlebe. Máme šancu žiť naveky, ak budeme jesť tento chlieb. Budeme z Neho (Pán a Boh vesmíru) žiť, zostaneme v Ňom, dalšie plus pre nás, ktorí pozostávame len z niekoľkých chemických prvkov. Žiadne maškrty a delikatesy od výmyslu sveta nám neposkytujú nebeské slasti, akurát slabo a nedostatočne sa ich snažia napodobniť vôňou, vzhľadom... A predsa sa nechávame často zlákať.

Kvet rýchlo stratí svoju krásu, svetlo sviece zhasne, ale môj život môže byť naplnený večným šťastím. Chcem častejšie príjmať chlieb života?

Ano, chcem sa nechať zlákať veľmi často toľkou Láskou ku mne.

D. Nemec, farár

Zdroj obrázku : www.reportero24.com

NDI1OWY3Y