Farnosť Nová Ves nad Váhom     

Menu


» Archív - Ježišu dôverujem Ti
Ježišu, dôverujem Ti

Dňa 22. februára 1931 sa  Kristus zjavil rehoľníčke Faustíne Kowalskej  a prikázal jej, aby namaľovala jeho obraz, kde mu zo srdca vychádza červený a svetlý lúč. Na obraze malo byť napísané: Ježišu, dôverujem Ti.

 

Do denníčku si sestra Faustína napísala: „Ježiš mi povedal: Túžim, aby tento obraz bol uctievaný najprv vo vašej kaplnke a potom aj na celom svete.  Sľubujem, že duša, ktorá bude tento obraz uctievať, nezahynie. Sľubujem jej tiež víťazstvo nad nepriateľmi už tu na zemi a zvlášť v hodinu smrti. Ja sám ju budem chrániť ako svoju chválu.“

„Tieto dva lúče znamenajú krv a vodu – svetlý lúč predstavuje vodu, ktorá omilosťuje duše, červený lúč znamená krv, ktorá je životom duší. Tieto dva lúče vyšli z hĺbky môjho milosrdenstva vtedy, keď moje zomierajúce srdce bolo kopijou prerazené na kríži“.

 

Z denníčka sestry Faustíny:

Ježiš hovorí:Nech sa žiaden hriešnik nebojí priblížiť sa ku mne.

 

 

 

 

internet

 

M2IwMTcz