» Archív - Marana tha -Pane príd
Marana tha - Pane príď!

Cirkev slávi tajomstvo svojho Pána, „kým nepríde“ (1Kor 11,26), „aby bol Boh všetko vo všetkom“ (1Kor 15,28).

Liturgiu už od apoštolských čias priťahuje k jej cieľu túžobné vzdychanie Ducha   v Cirkvi: „Marana tha!“ – „Pane, príď!“ (1Kor 16,22). Liturgia má tak účasť na Ježišovej túžbe: „kým sa nenaplní v Božom kráľovstve“ (Lk 22,15-16).

V Kristových sviatostiach Cirkev už dostáva závdavok svojho dedičstva, už má účasť na večnom živote, hoci ešte očakáva „blahoslavenú nádej a príchod slávy veľkého Boha a nášho Spasiteľa.

KKC

Autor mozaiky : Marko Rupnik ( Mozaika v  kostole na hore  Živčákovej - Turzovka) - Foto M.V.

NGFjZT