Farnosť Nová Ves nad Váhom     

Menu


» Archív-Žiť z každého slova....
Žiť z každého slova,ktoré vychádza z Božích úst

 

Apoštoli z osobnej skúsenosti majú strach o zástup, ktorý prišiel počúvať „Učiteľa“, lebo hovoril ako ten, kto má moc. Ľudia nemysleli teda na to ako dlho ho budú počúvať a či budú mať, čo jesť. Dopočuli sa kam išiel a chceli byť s Ním a počúvať jeho povzbudenia o Božích cestách do nebeského kráľovstva.

Riešením apoštolov bolo rozpustiť zástup a v okolí nech si zaobstarajú všetko potrebné. Pán ich však zaskočil a prikázal im, aby dali zástupom jesť.

Opravdiví učeníci Ježiša Krista aj dnes vidia ľudí v núdzi, snažia sa pomôcť. V štáte Texas vo farnosti McAllen dokonca poskytli migrantom zo Strednej Ameriky, ktorých je od júna 5400 kostol Božského Srdca Ježišovho ako útočište. Ale, čo je to pre toľkých?

Problémov osobných a spoločenských je nad hlavu, kopia sa. Nestačíme na ne.

Kiežby sme mali vieru a dôveru apoštolov a zástupov, ktorí svoju trochu vložili do Pánových rúk a s výsledkom boli nadmieru spokojní. Aj my budeme, ak prestaneme platiť striebrom za to, čo nie je chlieb a drieť za to, čo nesýti, ak prestaneme žiť len z chleba a začneme žiť aj z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst.

Dušan Nemec


Carl Henrich Bloch: Kázanie na hore ( fotogr. reprodukcia voľné dielo)

Carl Henrich Bloch : Kázanie na hore ( fotogr. reprodukcia - voľné dielo)

NjhlOD