Farnosť Nová Ves nad Váhom     

Menu


» Archív - Vstup do nového veku
Vstup do nového veku dejín spásy

Ježiš vôbec nebol nepriateľský voči chrámu, kde predniesol podstatnú časť svojho učenia, chcel platiť aj chrámovú daň  a pribral si k tomu Petra, ktorého práve ustanovil za základ svojej budúcej Cirkvi.

Ba viac stotožnil seba s chrámom,  keď sa predstavil ako definitívny príbytok Boha medzi ľuďmi.

Preto jeho telesné usmrtenie predpovedá zničenie chrámu ktoré bude značiť vstup do nového veku dejín spásy: „Prichádza hodina, keď sa nebudete klaňať Otcovi  ani na tomto vrchu, ani v Jeruzaleme“ (Jn 4,21).

   

                                                                                                                           KKC

                                                   Kaplnka Passo Pordoi Dolomity    Zdroj obrázku: Vlastný archív redakcie (MV)

 

NTBkZjUxN