Farské oznamy

Oznamy na týždeň od 22.04.2024 do 28.04.2024

****************************************************

***********************************************************************

Našu farnosť môžete podporiť aj bankovým prevodom na číslo účtu:

SWIFT ku bankovému účtu: GIBASKBX

Ďakujeme.

***************************************

**************************************

Polícia upozorňuje starších občanov, že sa začali množiť prípady, keď podvodníci fingujú dopravnú nehodu vášho rodinného príslušníka, žiadajú peniaze na liečenie pre zranenú osobu alebo pre lekára alebo sa páchateľ predstaví ako príslušník polície alebo kriminálky a žiada finančné prostriedky od starších osôb. Policajný zbor však NIKDY takýmto spôsobom s občanmi nekomunikuje! Viac si prečítate o tom na našej výveske i webovej stránke farnosti.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Modlitba za synodu

Sme tu pred Tebou, Duch Svätý:
zišli sme sa v Tvojom mene.
Ty si náš pravý radca.
Príď k nám,
stoj pri nás,
vstúp do našich sŕdc.
Pouč nás, kam máme ísť,
a ukáž nám cestu, po ktorej treba kráčať.
Nedovoľ, aby sme my, slabí a hriešni,
spôsobili neporiadok.
Nech nás nezvedie nevedomosť.
Daj nám dar rozlišovania,
nech nie sme zaujatí kvôli predsudkom
a falošným ľudským ohľadom.
Veď nás k jednote,
aby sme nezišli z cesty pravdy a spravodlivosti,
ale napredovali na púti do večného života.
O to prosíme Teba,
ktorý pôsobíš vo všetkých časoch a na všetkých miestach,
v spoločenstve s Otcom i Synom,
na veky vekov.
Amen.

*******************************************************************************************************************

. Treba si tiež vypnúť mobil, GPS a iné zariadenia s anténou a dať ich do stredu batoha.
Modlitba emeritného pápeža Benedikta XVI. určená výhradne
pre rok sv. Martina:
„Láska ťa viedla k viere, a viera bola neustále vyjadrená v láske. Pomôž aj
nám, aby sme sa stali milujúcimi ľuďmi a aby sme tak mohli nájsť Krista.
Na verejnú zbierku Dobrá novina možno prispieť celoročne na číslo účtu: SK7711000000002940457894, Swift TATRSKBX, do konca januára 2017 aj darcovskou SMS v hodnote 2 EUR s textom DMS DOBRANOVINA na číslo 877 alebo online príspevkom na www.dobranovina.sk
Sv. Martin z Tours sa správne nazýva otcom chudobných,“ píše v liste Svätý Otec. Už ako pohan „sa správal ako kandidát na krst vďaka svojím skutkom lásky: pomáhal chorým, nešťastným, dával jesť hladným, zaodieval nahých, z vojenského platu si nič nenechával pre seba, len toľko, čo potreboval na každodennú obživu. Už vtedy nebol hluchý voči zásadám evanjelia a nestaral sa o zajtrajšok“ (Sulpicio Severo, Život sv. Martina, 2,8).
Svätý Martin Tourský je jedným z najznámejších a najpopulárnejších svätcov Katolíckej cirkvi. Bol synom pohanského rímskeho dôstojníka, neskôr sa stal mníchom a potom biskupom v Tours. Pápež František vo svojom liste pripomína, ako sv. Martin pri vstupnej bráne do mesta Amiens stretol nahého chudobného, ktorý márne prosil ľudí, aby sa nad ním zmilovali. Obraz „vojaka na koni“, ktorý svojim mečom rozdeľuje svoj plášť a jednu časť dáva chudobnému, je známy na celom svete. Svätý Otec častokrát obdarúva hlavy štátov a vysokých politických predstaviteľov, ktorých prijíma na súkromných audienciách, práve medailou s týmto obrazom. Gesto svätca im má pripomenúť nevyhnutnosť chrániť práva a dôstojnosť chudobných.
„Martin, ktorý sa obrátil na kresťanstvo,“ píše na záver listu pápež František, sa stáva „neúnavným Kristovým vojakom“ ohlasujúc a svedčiac tak o evanjeliu v mnohých európskych krajinách. Svätý Otec verím, že oslavy výročia narodenia sv. Martina Tourského napomôžu evanjelizácii „starého kontinentu“ a väčšiemu záujmu o chudobných.
V Spišskej diecéze  ohlásili Jubilejný rok sv. Martina. Ten sa začne v piatok  11. novembra. Informáciu o jubilejnom roku zverejnili počas celodiecéznych kňazských rekolekcií v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule. Zúčastnilo sa na nej okolo 290 kňazov.
V novembri 2016 si pripomíname 1700 rokov od jeho narodenia a o rok, v novembri 2017, zas 1620 rokov od smrti tohto vynikajúceho svätca.
Nadväzujúc na slávenie celocirkevného mimoriadneho Svätého roku milosrdenstva, počnúc dňom 11. novembra 2016 až do 11. novembra 2017 budeme celý tento rok prežívať ako Jubilejný rok sv. Martina (spišská diecéza), ktorý sa vo svojom živote vyznamenal mimoriadnou horlivosťou za prehĺbenie duchovného života veriacich, obdivuhodným úsilím o budovanie farských spoločenstiev v jeho diecéze Tours v Galii   a skutkami milosrdenstva.
ZmZhN2