Farnosť Nová Ves nad Váhom

UPOZORNENIE: Od štvrtka 25. novembra platí núdzový stav a zákaz vychádzania

Opatrenia platné od štvrtka 25. novembra 2021

Núdzový stav
Vláda SR vyhlasuje dňom 25. novembra 2021 na obdobie 90 dní na celom území Slovenskej republiky núdzový stav.

Zákaz vychádzania
Vláda SR zároveň obmedzuje slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 25. novembra 2021 v čase od 05.00 hod. do 01.00 hod. nasledujúceho dňa, do odvolania, najneskôr však do 9. decembra 2021.

Zákaz zhromažďovania sa
S účinnosťou od 25.novembra 2021 v rámci vyhláseného núdzového stavu sa zakazuje zhromažďovať sa v počte nad 6 osôb, okrem osôb žijúcich v jednej domácnosti.

Pravidlá pre Cirkev:

- individuálna pastorácia
(na požiadanie vyslúženie svätej spovede, podanie svätého prijmania, duchovný rozhovor. Platí, že pri individuálnej pastorácii sa v priestoroch nesmú tvoriť rady čakajúcich)

- obrady krstu, pohrebu, sobáša

- sväté omše s účasťou veriacich sú povolené iba ONLINE (bez účasti ľudu)

Modlitba za Slovensko

Všemohúci Bože, Otče,
tvoj Syn nás uistil, že ak ťa budeme o niečo spoločne prosiť v jeho mene, splníš našu žiadosť.
Obraciame sa na teba v našej núdzi a utrpení,
spôsobenými pandémiou
a prosíme ťa o záchranu tela i duše chorých,
o múdrosť, silu a lásku pre všetkých, čo sa o nich starajú,
o nádej a dôveru pre tých, čo sa cítia ohrození,
o rozvážne, starostlivé a spravodlivé riešenia pre tých, čo majú
politickú zodpovednosť v rozličnom stupni.
Pomáhaj nám, aby sme si uvedomovali, že sme chorí a ohrození
nielen na tele, lež aj duchovne a morálne.
V srdciach mnohých vyhasla láska k tebe i k blížnemu,
stali sme sa sebeckými, bezohľadnými, dali sme sa zotročiť
mamonou a nemravnosťou.
Vlej do našich otupených a zaslepených sŕdc jas pravdy a lásky tvojho Ducha; daj nám poznať v čom sa nám treba zmeniť a posilňuj nás, aby sme sa k tomu aj úprimne a vytrvalo odhodlali.
Predkladáme ti tieto naše prosby aj na príhovor Sedembolestnej Matky tvojho Syna, ktorú si nám dal za patrónku.
S jej pomocou sa chceme stávať jedni pre druhých bratmi a sestrami a tvojimi synmi a dcérami.
Dôverujeme aj v príhovor našich vierozvestcov, svätých Cyrila a Metoda, ako aj ich pokračovateľa z nášho ľudu, svätého Gorazda.
Nech nám vyprosujú uvedomenie si veľkého daru viery a krstu a ochotu snažiť sa žiť kresťansky v našej dobe.
O to všetko ťa prosíme skrze tvojho Syna, ktorý sa za nás obetoval, vstal z mŕtvych a s tebou žije a kraľuje na veky vekov. Amen.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

. Treba si tiež vypnúť mobil, GPS a iné zariadenia s anténou a dať ich do stredu batoha.
Modlitba emeritného pápeža Benedikta XVI. určená výhradne
pre rok sv. Martina:
„Láska ťa viedla k viere, a viera bola neustále vyjadrená v láske. Pomôž aj
nám, aby sme sa stali milujúcimi ľuďmi a aby sme tak mohli nájsť Krista.
Na verejnú zbierku Dobrá novina možno prispieť celoročne na číslo účtu: SK7711000000002940457894, Swift TATRSKBX, do konca januára 2017 aj darcovskou SMS v hodnote 2 EUR s textom DMS DOBRANOVINA na číslo 877 alebo online príspevkom na www.dobranovina.sk
Sv. Martin z Tours sa správne nazýva otcom chudobných,“ píše v liste Svätý Otec. Už ako pohan „sa správal ako kandidát na krst vďaka svojím skutkom lásky: pomáhal chorým, nešťastným, dával jesť hladným, zaodieval nahých, z vojenského platu si nič nenechával pre seba, len toľko, čo potreboval na každodennú obživu. Už vtedy nebol hluchý voči zásadám evanjelia a nestaral sa o zajtrajšok“ (Sulpicio Severo, Život sv. Martina, 2,8).
Svätý Martin Tourský je jedným z najznámejších a najpopulárnejších svätcov Katolíckej cirkvi. Bol synom pohanského rímskeho dôstojníka, neskôr sa stal mníchom a potom biskupom v Tours. Pápež František vo svojom liste pripomína, ako sv. Martin pri vstupnej bráne do mesta Amiens stretol nahého chudobného, ktorý márne prosil ľudí, aby sa nad ním zmilovali. Obraz „vojaka na koni“, ktorý svojim mečom rozdeľuje svoj plášť a jednu časť dáva chudobnému, je známy na celom svete. Svätý Otec častokrát obdarúva hlavy štátov a vysokých politických predstaviteľov, ktorých prijíma na súkromných audienciách, práve medailou s týmto obrazom. Gesto svätca im má pripomenúť nevyhnutnosť chrániť práva a dôstojnosť chudobných.
„Martin, ktorý sa obrátil na kresťanstvo,“ píše na záver listu pápež František, sa stáva „neúnavným Kristovým vojakom“ ohlasujúc a svedčiac tak o evanjeliu v mnohých európskych krajinách. Svätý Otec verím, že oslavy výročia narodenia sv. Martina Tourského napomôžu evanjelizácii „starého kontinentu“ a väčšiemu záujmu o chudobných.
V Spišskej diecéze  ohlásili Jubilejný rok sv. Martina. Ten sa začne v piatok  11. novembra. Informáciu o jubilejnom roku zverejnili počas celodiecéznych kňazských rekolekcií v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule. Zúčastnilo sa na nej okolo 290 kňazov.
V novembri 2016 si pripomíname 1700 rokov od jeho narodenia a o rok, v novembri 2017, zas 1620 rokov od smrti tohto vynikajúceho svätca.
Nadväzujúc na slávenie celocirkevného mimoriadneho Svätého roku milosrdenstva, počnúc dňom 11. novembra 2016 až do 11. novembra 2017 budeme celý tento rok prežívať ako Jubilejný rok sv. Martina (spišská diecéza), ktorý sa vo svojom živote vyznamenal mimoriadnou horlivosťou za prehĺbenie duchovného života veriacich, obdivuhodným úsilím o budovanie farských spoločenstiev v jeho diecéze Tours v Galii   a skutkami milosrdenstva.
YmEwYT