Farnosť Nová Ves nad Váhom

Sväté omše

UPOZORNENIE: Od štvrtka 25. novembra platí núdzový stav a zákaz vychádzania

Úmysly neverejne slávených sv. omší: ( od 29.11.2021 do 05.12.2021)

Po  1. za zdravie a Božiu pomoc z príležitosti 50. narodenín
       2.z. Ivan, rodičia Mária a Vincent a starí rodičia Irena a Anton a ujo Anton
Ut       z. František, rodičia a starí rodičia
St       za zdravie a Božie požehnanie a dary Ducha Sv. a všetky potrebné milosti pre Darinu,
          dcéru Darinu, Františka a Viktóriu

Opatrenia platné od štvrtka 25. novembra 2021

Núdzový stav
Vláda SR vyhlasuje dňom 25. novembra 2021 na obdobie 90 dní na celom území Slovenskej republiky núdzový stav.

Zákaz vychádzania
Vláda SR zároveň obmedzuje slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 25. novembra 2021 v čase od 05.00 hod. do 01.00 hod. nasledujúceho dňa, do odvolania, najneskôr však do 9. decembra 2021.

Zákaz zhromažďovania sa
S účinnosťou od 25.novembra 2021 v rámci vyhláseného núdzového stavu sa zakazuje zhromažďovať sa v počte nad 6 osôb, okrem osôb žijúcich v jednej domácnosti.

Pravidlá pre Cirkev:

- individuálna pastorácia
(na požiadanie vyslúženie svätej spovede, podanie svätého prijmania, duchovný rozhovor. Platí, že pri individuálnej pastorácii sa v priestoroch nesmú tvoriť rady čakajúcich)

- obrady krstu, pohrebu, sobáša

- sväté omše s účasťou veriacich sú povolené iba ONLINE (bez účasti ľudu)

ZTg0M